Meme Estetiği

GÖĞÜS KÜÇÜLTME ESTETİĞİ TEDAVİSİ NEDİR?

Kadınlarda meme tarih boyunca farklı anlamlar kazanmış olsa da daima yüksek öneme sahiptir. Günümüzde en büyük anlamı hem önemli bir kadınlık göstergesi hem de cinsel organ olmasıdır. Meme dokusunun abartılı büyük olması bir kadın için daima huzursuzluk verici, sosyal ve ruhsal olarak engelleyicidir.

 • Göğüs Küçültme Estetiği Tedavisi
 • Göğüs Küçültme Estetiği Tedavisi Nasıl Yapılır?
 • Göğüs Küçültme Estetiği Tedavisi Kimlere Uygulanır?
 • Göğüs Küçültme Estetiği Tedavisi Sonrası

GÖĞÜS KÜÇÜLTME ESTETİĞİ TEDAVİSİ

Meme küçültme sadece estetik bir işlem değildir. Pek çok kadın için büyük memeler ciddi bir soruna işaret eder. Belde, sırtta ve boyunda ağrılar, omuz bölgelerinde sütyen askı izleri vb. sorunlar bunların başında gelir. Göğüs altında özellikle sıcak havalarda terleme, koku ve pişik olması kadınlarımız için eziyet noktasına ulaşabilir. Bu şekliyle estetikten çok bir sağlık problemidir.

GÖĞÜS KÜÇÜLTME ESTETİĞİ TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Küçültme ameliyatı meme dokusunun bir kısmının alındığı ve memenin yeniden, ideal ölçüler içinde şekillendirildiği bir ameliyattır. Genel anestezi altında yapılır. Memenin alt kısmında ters T şeklinde veya düz bir iz şeklinde gerçekleştirilebilir. Her iki şekilde de kısa zaman sonra bu iz kişi açısından rahatsız edici olmaktan çıkacak ve azalacaktır.

Meme başında uyuşukluk ve süt vermede azalma bu ameliyatın riskleri arasındadır. Ancak bu riskler düşüktür ve çoğunlukla sorun yaşanmamaktadır.

GÖĞÜS KÜÇÜLTME ESTETİĞİ TEDAVİSİ KİMLERE UYGULANIR?

Meme küçültme ameliyatı hamilelik, aşırı kilo alımı gibi nedenlerle fazla meme kitlesi olan ve bu durum artık sosyal hayatını olumsuz etkiler bir hâl alan veya daha hoş ve uygun ölçülerde bir meme dokusu isteyen herkese uygulanabilir.

GÖĞÜS KÜÇÜLTME ESTETİĞİ TEDAVİSİ SONRASI

Hastanede kalış süresi ihtiyaca göre belirlenir. Ancak ortalama olarak bir-iki günlük bir zamanı ifade eder. Ameliyat sonrası uygun sütyenlerin kullanılması ve ağır sporlara bir süre ara verilmesi gerekir. İş hayatına dönüş işin şekline bağlı olarak beş-yedi gün içinde gerçekleşebilir.

GÖĞÜS BÜYÜTME ESTETİĞİ TEDAVİSİ NEDİR?

Kadınlarda meme tarih boyunca farklı anlamlar kazanmış olsa da daima yüksek öneme sahiptir. Günümüzde en büyük anlamı hem önemli bir kadınlık göstergesi hem de cinsel organ olmasıdır. Meme dokusunun tatmin edici seviyede olmaması bir kadın için daima huzursuzluk verici, sosyal ve ruhsal olarak engelleyicidir.

 • Göğüs Büyütme Estetiği Tedavisi Nasıl Yapılır?
 • Göğüs Büyütme Estetiği Tedavisi Kimlere Uygulanır?
 • Göğüs Büyütme Estetiği Tedavisi Sonrası

GÖĞÜS BÜYÜTME ESTETİĞİ TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Meme büyütme için farklı teknikler tanımlanmaktadır. Günümüzde en sık kullanılan prosedür silikon protezlerle meme büyütme işleminin uygulanmasıdır. Kişinin kendi yağının kullanılarak memenin büyütüldüğü teknikler de vardır. Ancak takip sürecinde meme kanseri ile karışabilen durumlar ortaya çıkarabileceği bilinmelidir.

Meme protezi emzirmemi engeller mi? Hayır, meme protezi emzirmeye engel değildir.

Meme protezi kanser olmama neden olur mu? Önceden net bir şekilde hayır denilen bu sorunun son dönem cevabında şunu belirtmek gerekir: Yakın zamanda implant ile ilişkilendirilen, implantın çevresinde zarda meydana gelen bir çeşit lenfoma gözlemlenmiştir. Sayı ise on milyon üzerinde yapılan protez ameliyatında yüz civarı (yüz binde bir) ile ifade edilmektedir.

Genel anestezi altında uygulanan bir işlemdir. Yapılacak ameliyata bağlı olarak bilgilendirme değişir; protezin tipi, kas arkasına mı meme dokusu arkasına mı yerleştirileceği, hangi kesi ile bu yerleştirme işleminin yapılacağı… Hepsi hastaya göre özel olarak belirlenir.

GÖĞÜS BÜYÜTME ESTETİĞİ TEDAVİSİ KİMLERE UYGULANIR?

Meme büyütme işlemi yapısal olarak meme dokusu yetersiz, emzirme sonrası meme dokusunu kaybetmiş veya hafif sarkıklığı olduğu halde meme büyüklüğünü arttırmak isteyen kişilerde uygulanabilir.

GÖĞÜS BÜYÜTME ESTETİĞİ TEDAVİSİ SONRASI

Ameliyat sonrası uygun sütyenlerin kullanılması ve ağır sporlara bir süre ara verilmesi gerekir. Doktorunuzun size önerdiği masajlar olacaktır. İş hayatına dönüş işin şekline bağlı olarak beş-yedi gün içinde gerçekleşebilir.

NEDEN BİZ VE NEDEN TÜRKİYE?

 • Türkiyede bulunan hastanelerin  dünya çapındaki en yüksek teknolojik tıbbi cihazlar ile donatılmış olması
 • Türkiyede bulunan hastanelerin uluslar arası akreditasyon kriterlerine göre yılda iki defa rutin kontrol ve denetimlerinin yapılması
 • Türkiye cumhuriyeti devleti’nin sağlık turizmi faliyetlerinde yapılan çalışmalara verilen devlet destekleri ve teşfiklerinin bulunması
 • Türkiyede yapılan tedavilerin avrupa ülkelerine oranla çok daha yüksek kalite olması ve maliyetlerinin düşük tutulması
 • Türkiyede bulunan tüm doktor ve sağlık kuruluşlarının mesleki  zorunluluk sigortalarının bulunması,herhangi  tıbbi hatalardan kaynaklanan durumlarda malpraktis sisteminde yararlanarak hastanın mağduriyeti’nin giderilmesi
 • Uzun süren hasta bekleme listelerininden  kurtularak,  çok daha kaliteli ve kısa sürede  hizmetin sağlanması.
 • Bymedic sağlık turizm şirketi olarak türkiyedeki çalıştığımız hastanelerin  JCI (Joint Commission International) kalite belgesine sahip olma şartının ilke temel olarak benimsemiştir.
 • Bymedic  olarak  hastalarımızın ülkesinden  türkiye’ye gelişi , tedavi süreci ,konaklama süreci,operasyon süreci,kültürel  turistik gezileri,tedavi sonrası  desteklerinin sağlanması   için uzman sağlık danışmanlarımız ve tercümanlarımız ile sürekli  7/24 müşteri memnuniyetini  sağlanması.
 • Müşterilerimizin Dünyanın en iyi hava yolarından olan türk hava yolları ile seyahetlerinin gerçekleştirilmesi ve seyahat süresinin kısa olması.
 • Bymedic sağlık turizmi şirketimizin resmi olarak sağlık turizm faliyetlerini gerçekleştirebilmesi için gerekli uluslararası  kalite stadartları sertifikaları,eğitimler i ve kayıtlarının yapılmış olması ve türkiye cumhuriyeti devleti tarafından  sunulan destek ve teşfikler kapsamıda yararlanmak için şartlara  uyumlu olmasıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.